Bitki bilimciler, tüm kaktüs ailesi bitki türlerinin Sukulent olduğunu söylüyorlar. Sukulentler, her yerde farklı düzenlemelerle, kolayca yetiştirilebiliyorlar. 

 

 

Orijinal adı Succulent, Türkçe anlamı ise, sulu, özlü ve kalın, etli yaprakları olan Sukulentler, su tutma becerilerini bu kalın yapraklara borçlular. Sukulentler bu sayede depoladıkları suyla diğer bitkilere oranla çok uzun süre susuz yaşayabiliyorlar. Evde ve bahçede yetiştirilebilen Sukulentlerin pek çok çeşidi bulunuyor. Sukulent bitkilerin bu denli popüler olmasının sırrı her açıdan son derece kolay olmalarında saklı; nazlı ve zor değiller, bu güzellik için fazlasıyla kolay sayılırlar. Öyle ki, üç haftada bir sulansalar yetiyor.

 

Ev bitkisi olarak bakıldığında, Sukulentler banyo dahil, evin her yerine yakışıyor. Çakıl taşı, otlar, taşlar gibi yaratıcı malzemelerle birleştirilerek yaratılan kompozisyonlarla, evin en estetik aksesuarı haline gelebiliyorlar. İç mekanlarda yetiştirildiklerinde cam evlerinde yaşıyorlar.Hem estetik hem de bitkinin sağlığı için doğru cam ev seçimi yapılması gerekiyor. Bitkilerin içinde sıkışmaması için çok dar camlar seçilmemeli. Sukulent bitkilerin evde estetikten de önemli faydası radyasyonu toplama özelliğinin olması; özellikle bilgisayar ve televizyonların yakınında bulundurulmaları öneriliyor.

 

Her sukulentimiz eşsiz olup bir diğerinden farklıdır. Sunduğumuz farklı alternatiflerle hediye anlayışını değiştirmeyi amaçladık. İşyerleri ve ofislerdeki ortamı, yarattığımız saksılar ile renklendiriyor, çalışanların gün içerisindeki enerjilerinin ve iş performansları yükselmesini sağlıyoruz. Seçtiğimiz bitkiler, objeler ve taşların tamamı en üst kalitededir. Seramikten yapılan tüm detaylar el yapımıdır. Sukulentlerimiz her bütçeye ve beğeniye göre kişiye özel olarak hazırlıyoruz.

Firma kutlamaları, organizasyonlar, özel kutlamalar, doğumgünleri, yılbaşı, terfi

gibi tüm özel günleriniz ve etkinlikleriniz için özel tasarımlar hazırlamaya açıktır.

İstek ve arzunuz üzerine, dilediğini bir fiyat aralığı ve konsepte göre hazırlanan ürünlerimiz

mevcuttur.