ŞİFRESİ ÖZEL OLSUN, KİMSE SİZİN GİBİ KOKMASIN !

 

Günümüzde hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan ,  alışkanlık haline getirdiğimiz bir davranıştır parfüm kullanımı. Hepimizin kokularla uyanıp kokularla saklanan anıları vardır… 

Bu anılarımızı taze tutmak için parfümü alışkanlık olduğu için değil, sizi hatırlatması için kullanmalısınız.

Sizi hatırlatacak Parfümün de  sizin gibi özel olması gerekli;

Çok eski dönemlerde, kokulu bitkiler yakılarak ve ezilerek kokuları dinsel törenlerde tütsü şeklinde kullanırlardı.  Bu kokuların havada mesaj taşıdığına inanılırdı. Mısırda yapılan arkeolojik kazılarda bulunan bazı şişeler açıldığında, halen çok güzel koktukları da bilinen bir gerçektir. Bu bize, yüzyıllar önce insanların bitki yağlarını çıkararak güzel kokular yaptığını göstermektedir.

18. yüzyıl ve sonraki dönemde Fransa’nın güneyindeki Grasse bölgesinde yetiştirilen parfüm malzemeleri parfüm üretimini iyice hızlandırmıştır. Napolyon’un her ay 60 büyük şişe yasemin parfümü kullandığı, karısı Josephine’in kullandığı parfümün kokusunun öldükten 60 yıl sonra dahi yatak odasında hissedilebildiği ise parfüm tarihine düşülmüş dedikodulardır.

Bu gün kullandığımız modern parfümler ise, 1806’da Jean Maria Farina tarafından Cologna pazarlanması ile başlanmıştır. Cologna yani kolonya Alman kaynaklı alkol, su, portakal, limon ve bergamut ile oluşan bir koku idi. Bu alkol içeren koku, çok hoş bir limon kokusu ve hızlı uçması nedeni ile kuruyordu. Böylece günümüzün parfümleri üretilmeye başlanmıştır.

Artık kendi parfünüzü kendiniz yapabilirsiniz. Sizden başka kimsenin kullanmadığı şifresini sadece sizin bildiğiniz kokunuz olsun isterseniz, eğitim programlarımız sizin için özel olacaktır.

Başvuru : www.bilgesibel.com iletişim...