Röportajlar

RSS

SIRADIŞI BİR HEDİYE PAYLAŞIM SİTESİ: BİLGESİBEL.COM

herkesin hediye sitesi www.bilgesibel.com
07 Ocak 2016 Perşembe 21:42

Proje Panosu'nda sivil toplum ve sosyal girişimlerin yanı sıra sıradışı işler yapan ve fark yaratan girişimcilerin de daha geniş kitlelere ulaşmasına destek oluyoruz. İşte bu hafta da sıradışı bir hediye paylaşım sitesi olan ve iki kadın girişimci tarafından sürüklenen "Bilgesibel.com" hakkında konuşuyoruz. 

 

Merhaba Bilge ve Sibel Hanım, "Sözleriniz ve yaptıklarınız unutulabilir ancak yaşattıklarınız ve hissettirdikleriniz unutulmaz" sloganı ile çalışmalarınıza başladınız ne yapmak istediğinizden biraz bahseder misiniz?

Merhabalar, biz 2 ay önce www.bilgesibel.com'u kurduk. İki kadın arkadaşız. İkimizin de farklı sektörlerde 20 yıllık deneyimi var. Uzmanlık alanımız pazarlama ve satış. Uzun zamandır bizi ve çevremizdeki insanları mutlu edecek arayışlar içerisindeydik. İkimiz de hediye almayı ve vermeyi çok seviyoruz. Profesyonel olarak çalışırken işimiz ne olursa olsun en iyi şekilde yapmaya çalıştık ve yaptığımız işlerde hep iz bırakmaya çalıştık. Kısacası aldığımız bir projeyi tamamlarken dünyada da yer alması için gerekli çalışmaları yaptık.

 

www.bilgesibel.com'da bizim adımızı verdiğimiz bir projemiz. Sloganımız ise şu şekilde: "Sözleriniz ve yaptıklarınız unutulabilir ancak yaşattıklarınız ve hissettirdikleriniz unutulmaz."

 

Yaşama anlam katmayı ve iz bırakmayı seviyoruz, hele konu başlığınız insan ve sevgi olursa bu bizi yansıttığı için ürünlerimizi de tek tek özenle seçmeye çalışıyoruz.

 

Yeter ki ziyaretçilerimiz ne almak istediklerini bilsinler. Yaklaşık olarak 500 adet ürünümüz var. Ürün seçerken farklı yaratıcıların elinden geçmiş, emek harcanmış ve işlenmiş ürünleri seçmeye çalıştık. Sosyal sorumluluk projelerinde hep iki başlık bizi etkilemişti kadın ve çocuk, bu projede ürün seçerken yolumuz bizi hep bayanlara götürdü.

 

Projemiz salt ürün satışını içermiyor, insanların hayallerini gerçekleştirmek için organizasyonlarda yapıyoruz. Özel paket ürünler oluşturuyoruz. Buradaki sloganımız da: "Paylaşarak Düşlerinizi Gerçekleştirelim."

 

"Paylaşarak düşlerinizi gerçekleştirelim." oldukça başarılı bir slogan. Bu projeyi en temelde nasıl düşündünüz?

Aslında hepimizin bildiği ve ihtiyaçtan yola çıktık. Teknoloji geliştikçe insan davranışları da gelişiyor ve değişiyor. Dünyanın neresinde olursanız olun sosyal medya kullanıyorsunuz. Arkadaşlarınızı takip ediyor ve paylaşıyorsunuz.

 

Takip etmek;

Her şeyi takip ediyorsunuz, doğum günleri, hastalık, evlilik, sağlık, mutluluk, hüzün ve sadece beğenerek takip ediyorsunuz. Duygularınızı yansıtıyorsunuz...

Paylaşmak;

Duygular yansıdığında paylaşıyorsunuz… Her şeyi paylaşıyorsunuz.

Paylaşım ve Takip konu başlığı ile yola çıktık.

Arkadaşlarınız sadece sizi takip edip tebrik etmesin hediyelerinizi, hayallerinizi de sizler için paylaşarak alsın istedik.

 

Nasıl yani arkadaşlarım, akrabalarım bana ortaklaşa mı hediye alacaklar?

Evet, isteyenler tabii ki. Onlarca farklı hediye almış olmak için almaktansa, tüm arkadaşlarınızın birleşerek bir hediye almaları ve size hayal gibi görünen bir tatili, eğitimi, konser biletini, çocuğunuzun ihtiyaçlarını tek seferde karşılayabilirsiniz.Doğum günü, bayram, tatiller, evlilik yıl dönümü, kutlamalar, davetler, eğitim, sünnet, bankada özel adınıza hesap açılması, özel birikim emeklilik, ne isterseniz.

 

Bizim için hediyenin büyüğü küçüğü yok, önemli olan sizin çok istediğiniz bir dileğiniz gerçekleştirilmesidir. Bu dileği gerçekleştiren birden fazla kişi olması sizi daha da mutlu edecektir. İhtiyaca yönelik ve anlamlı hediyelerin arkadaşlarınız tarafından organize edilip size sunulması unutulmaz bir heyecandır. Bırakın organizasyonunu biz yapalım.

 

Çok merak ettim, bu toplu hediye alma organizasyonunu nasıl yapacaksınız?

Nasıl mı? Siz bize kendi özel günlerinizi (doğum gününüzü, evlilik yıl dönümünüzü, çocuklarınızın doğum günleri tarihlerini) bildirin. Aynı zaman da size hediye alacak olan arkadaşlarınızın mail adresleri veya irtibat bilgilerini bize vereceksiniz. Ve bu tarihte nasıl bir hediye almak istediğinizi… Otomobil, şık bir takı ya da saat, konser bileti, seyahat, parti organizasyon, eğitim programı ne istiyorsanız sitemizde olsun ya da olmasın. Biz size paket ürün olarak tüm detaylarıyla üç farklı fiyat seçeneği hazırlayacağız. Hazırladığımız paket ürünü onayladığınız takdirde arkadaşlarınızı, akrabalarınızı, eşinizi, seçtiğiniz hediyeyi almak için biz yönlendireceğiz. Yönlendirilme yapılırken tüm arkadaşlarınızdan bir lider seçeceğiz. O kişi paketi almak için gerekli finansmanı diğer arkadaşlarınızdan sağlayacak ve www.bilgesibel.com’dan paketi satın alacak. Sonuç olarak büyük gün geldiğinde bu hediye sizin olacak.

 

Mükemmel, peki Türk insanı bu olaya sıcak bakar mı?

Tabii ki neden bakmasın… Geçmiş tarihimize bakın imece usulü işlerimizi yapıyoruz, çalışan veya ev hanımları hala altın günleri yapıyor, birbirimize yardım ediyoruz. Bu projede konu sadece hediye almak değil… İhtiyaçlarınızı da giderebilirsiniz. Diyebilirsiniz ki bu yıl benim doğum günü hediyem çocuğumun yaz okulu olsun veya oğlumun masraflarından dolayı tatile çıkamıyoruz hediyem bir tatil olsun… Önemli olan İyi şeyler için niyet etmektir. Bırakın Çevrenizdeki birçok insan sizin için anlamlı olan şeyleri yapsın ve hayatınız boyunca unutamadığınız izler bıraksın.

 

Bu projeyi de www.bilgesibel.com üzerinden mi yöneteceksiniz?

Evet. Kişiler paket ürünleri sitemiz üzerinden satın alacak, sitemizde olmayan ürünleri kişiye özel hazırlayacağız.

 

İçten yanıtlarınız için çok teşekkür ederiz, yolunuz açık, gücünüz çok ve sosyal faydanız bol olsun!

 

haberi sitede okumak için tıklayınız...